Efektivní péče o pleť

02.01.2021
Tajemství úspěšné péče o pleť spočívá v kombinaci ošetření pleti u profesionální kosmetičky a pravidelné důkladné domácí péči. Návštěva kosmetického salónu by měla být jednou za 14 dní, maximálně jednou za měsíc.
Velmi vhodné je pořídit si kosmetické produkty stejné značky jako jsou aplikovány v salónu. Je to z důvodu posílení efektu komplexní péče o Vaši pleť. Vaše kosmetička má přehled o aktivních látkách obsažených v produktech a o možných alergických reakcích.
Zkušená kosmetička udělá nejprve analýzu pleti. Zhodnotí aktuální stav pleti a případně zaznamená alergie. Navrhne vhodné ošetření spolu s vhodnou péčí na doma. Důležitou součástí péče je hloubkové čištění pleti.
Pravidelná domácí péče o pleť a správné používání přípravků je až 90% úspěchu. Při výběru přípravků je potřeba zohlednit typ pleti a její citlivost, roční období, aktuální stav pleti, účel a cíl, který bychom chtěli dosáhnout. Na závěr je dobré myslet i na kombinaci s dekorativní kosmetikou, aby byl výslední efekt dokonalý.
Dodržování každodenního rituálu vede k nejlepšímu výsledku péče o pleť:
1. Čištění pleti (voda+ gel, mléko, pěna - dle typu pleti)
2. Odlíčení (dvoufázový roztok, hydrofilní olej) - jen večer
3. Tonikum (pleťová voda, květinová voda)
4. Sérum (dle doporučení)
5. Krém pro oční okolí
6. Krém (denní nebo noční)
Každý týden:
1. Pleťový peeling (enzymatický nebo s AHA kyselinami)
2. Maska - dle aktuálního stavu pleti vhodné mít na výběr 2-3 masky
Skvělým doplňkem každé péče o pleť či tělo jsou vitamíny a minerály: vit. A, B2, 3, 6, 7 , C, D, E , kolagen a dostatečný pitný režim.