Pleťové masky

21.10.2021

Pleťové masky  jsou jedním z přípravků pravidelné péče o pleť, které by vám neměli doma chybět. Díky bohatému složení aktivních látek intenzivně ošetřují, vyživují, čistí a hydratují pleť. Jsou rychlým a efektivním řešením, když potřebujete povzbudit pleť, aby vypadala dobře např. před důležitou akcí. Masky jsou skvělým pomocníkem i při ošetřování akné, při redukci vrásek nebo pigmentových skvrn. Vhodné je používat je 1-2 x týdně po dobu 15 min.

Masky vybíráme dle typu a stavu pleti. Svým klientkám vždycky doporučuji, aby měli k dispozici na výběr 2-3 masky.

Je to z důvodu  používaní v různých ročních obdobích nebo každá část obličeje potřebuje jinou péči. Typickým příkladem je smíšená pleť s mastnější T-zónou a suchými postranními partiemi. 

Masky se dělí dle typu pleti a efektu:

  • Čisticí pleťové masky - určeny především pro mastnou a smíšenou pleť. Hloubkově čistí pokožku, regulují tvorbu mazu, zmatňují pleť, zmenšují póry a pomáhají  proti akné.
  • Vyživující a hydratační pleťové masky - vhodné pro suchou, dehydrovanou, citlivou a normální pleť. Pleť hydratují, dodávají vitaminy a potřebnou péči.
  • Liftingové a regenerační pleťové masky - pomáhají v boji proti vráskám, vyhlazují, rozjasňují pleť a zmírňují vlivy stárnutí pleti.

Na výběr jsou i jednorázové masky, když nejste zvyklá aplikovat je pravidelně.

Podle způsobu použití: smývací, slupovací, textilní.

Tip:

Masku nanášejte na vyčištěnou pleť po sprše nebo při koupeli, když jsou póry otevřené. První krok je peeling a pak maska. Vynechejte oční okolí a ústa.

Po odstranění masky pokračujte běžnou péčí: 

dočistěte tonikem, naneste sérum a krém. Pleť bude krásně hladká, hebká na dotek, jemnější, sjednocená, hydratovaná a prozářená.

Doufám, že se vám mini článek líbil a používaní masek zařadíte do vašeho rituálu péči o pleť! :) 

Já osobně si masku s radostí aplikuji před čištěním zubů a úplně nejraději v horké koupeli, abych se nemohla vymlouvat, že nemám čas :)))

Ráda vám pomohu s výběrem té vaši supr masky!

https://www.beautybeauty.cz/kontakt2/